Slavnostně jsme otevřeli náš nejmladší domácí hospic

V úterý 10. září 2019 jsme za krásného slunečného počasí přestřihli pásku a tím jsme slavnostně zahájili provoz.

Malé slavnosti předcházel Den otevřených dveří, který začal týž den od 9 hodin. Bylo hezké, že možnost podívat se do nově vzniklého zařízení využilo velké množství návštěvníků. Byli mezi nimi odborníci, zvědavci, náhodní kolemjdoucí i příbuzní možných klientů. Zajímavou návštěvou byli děti majitelů domu, kteří v něm bydleli spolu s rodiči v období let 1947 – 1964. Do svého rodného domu se přišli podívat s obavami, po neuvěřitelných 55 letech. Došlo na milé, dojemné vzpomínání, u kterého nechyběly ani slzičky. Návštěvníci přáli pracovníkům nového hospice hodně sil při tak záslužném poslání.

Den se překlenul do odpoledních hodin a za přítomnosti významných hostů z řad akademického prostředí, zástupců samospráv, členů správní a dozorčí rady Hospice, kolegyň z lůžkového Hospice sv. Jana N. Neumanna, Domácího hospice sv. Veroniky z Českých Budějovic, Domácího hospice sv. Markéty ze Strakonic, lékařů a dalších hostů, byla slavnostně přestřižena páska.

Samotnému přestřižení pásky předcházelo malé houslové zklidnění v podání Slávky Tomešové.  Úvodního slova se postupně zhostili PaedDr. Jan Klimeš, místostarosta města Prachatice, Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., děkanka Zdravotně sociální fakulty JČU, Bc. Štěpánka Válková, vedoucí Domácího hospice sv. Jakuba, PhDr. Mgr. Robert Huneš, MBA, ředitel Hospice sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. a P. Mgr. Petr Plášil prachatický vikář. Ten po přestřižení pásky požehnal všem lidem a novému domu Domácího hospice sv. Jakuba.

Následně pak slavnost také pokračovala prohlídkou nových prostor hospice a neformálním setkáním přítomných hostů při malém občerstvení. Toho se velmi dobře zhostili studenti – kuchaři číšníci Střední školy Nerudova Vimperk, pracoviště Prachatice pod vedením vedoucího učitele odborného vzdělávání. Za což jim velmi děkujeme.

Slavnost je minulostí a v Horní ulici 138 v Prachaticích jsme připraveni Vám pomoci v nelehkých chvílích života vašeho blízkého.

zveřejněno 14. 9. 2019